Witamina D w żelkach

Już od dawna wiadomo, że każde dziecko lubi słodycze. I nie od dzisiaj, że mądrzy rodzice są na drugim biegunie – pragną, aby ich dziecko spożywało ich w jak najmniejszych ilościach.

Preferują dawać swoim dzieciom witamin i mikroelementów niezbędnych do ich zdrowego wzrostu i rozwoju. Nie zawsze można te witaminy uzupełniać naturalnie. Czasami brak konkretnych warunków na to nie pozwala. Tak dzieje się w naszym klimacie umiarkowanym, gdzie słońce tak faktycznie nie świeci zbyt długo w ciągu roku. Mamy dużo pochmurnych i słotnych dni, które przez dłuższą część roku są i tak o wiele krótsze niż noce.

Witamina D dostarczana jest przede wszystkim ze słońca. To pod jego działaniem wytwarzana jest w naszym organizmie za pomocą skórnej syntezy. W taki sposób można dostarczyć, aż 90% dziennego zapotrzebowania na te składnik. Jednakże, jak wcześniej była już o tym mowa, w Polsce jest to możliwe jednak tylko od kwietnia do września, i to w godzinach od 10 do 15, kiedy tego słońca jest najwięcej i to tylko przy sprzyjającej pogodzie. A co z pozostałą częścią roku? Synteza ta jest ograniczona do minimum – takiego minimum, które nie wystarcza na uzupełnienie we właściwą dawkę witaminy D.

Dlaczego jest ona taka ważna?

Witamina D oraz jej odpowiedni poziom w organizmie człowieka ma wpływ głównie na prawidłową gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zapobiega więc różnego typu krzywicom (u dzieci), osteoporozie (u osób starszych) oraz osteomalacji (rozmiękczenia kości u dorosłych). Dzięki tej witaminie odpowiednia struktura i funkcja kośćca w organizmie jest zachowana. Dzięki czemu zdrowe są kości i zęby, utrzymuje się prawidłowy poziom wapnia we krwi oraz pomoc we wchłanianiu wapnia i fosforu jest nieoceniona. Ale to nie wszystko.

Właściwy poziom witaminy D w organizmie umożliwia utrzymanie w dobrej kondycji układu mięśniowego i nerwowego. Dzięki temu siła mięśni jest zwiększona a komórki nerwowe działają bez zaburzeń. Witamina D wzmacnia także układ immunologiczny, który jest z kolei potrzebny do koniecznej ochrony przez wirusami i bakteriami. Dzięki temu nie powstają inne choroby, które mogą okazać się śmiertelne. Witamina ta ma również korzystny wpływ na układ krążenia, a jej prawidłowe stężenie we krwi zapobiega rozwojowi niewydolności serca czy nadciśnieniu tętniczemu. Dlatego, że witamina D bierze udział w podziale komórek, jest także niezwykle ważna w procesach regeneracji organizmu.

Co zatem spaja ze sobą słodycze, słońce i witaminę D? Jaki jest wspólny mianownik tych trzech składników?

To witamina D zamknięta w smacznych żelkach o smaku pomarańczowym, które polubią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Żelki firmy Noble Health posiadają w jednej dawce (jednym żelku) 1000 j.m. witaminy D mają postać i kolor ćwiartek pomarańczy. Już dziś kup opakowanie pysznych żelków i dostarcz sobie i swojemu dziecku słońca przez cały rok. Twoje dziecko z pewnością ucieszy się, że wręczasz mu słodycze, a ty będziesz mieć pewność, że gwarantujesz mu zdrowie. Dla dziecka wystarczy 1 żelek dziennie, a dla dorosłego dwa żelki. Przekonaj się sam, jak przyjemne jest jedzenie słodyczy wspólnie z dzieckiem. Takich słodyczy, które gwarantują samo zdrowie.