Zielona kawa jako wspomagacz odchudzania

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść regularnie zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga nie maleje?

Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci kilka nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest proste, zwłaszcza na samym początku. To idealny chwila na włączenie do diety testowanego składnika – zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa nie jest najnowszym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak znana wszystkim tradycyjna kawa, która nie została zależna procesowi palenia. W związku z tym jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie ma też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej atrybuty pozostała zachowana.Skład kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Co w takim razie wywołuje, że zielona kawa szturmem wkradła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w związku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie pojawiających się w tkankach roślinnych.

Właściwości kwasu chlorogenowego

Naukowcy zaciekawili się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów pewnego funkcjonowania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy wpływa na:

  • Zmniejszenie zawartości tłuszczu w mechanizmie ludzkim. Obniża wchłanianie węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu mechanizm ludzki może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
  • Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
  • Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
  • Przyspieszenie usunięcia toksyn z mechanizmu ludzkiego .
  • Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w kapsułkach?

W sklepach można kupić zieloną kawę i tabletki odchudzające, które mają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia najczęściej sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za o wiele zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Reguła mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy smakuje podniebienie, na nieszczęście sprawdza się w tym przypadku.Smakoszom tradycyjnej kawy może nie zasmakować się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W specyfikach diety z zieloną kawą używa się podwójny system odchudzania. Po pierwsze kapsułki pobudzają metabolizm, który działa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Do preparatów z zieloną kawą najczęściej dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin oraz. Skoncentrowane działanie ekstraktu działa dużo efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.